Polish English French German
 

Nasza Oferta

Oferta wioski ziół i kwaitów

Oferta wioski ziół i kwaitów...

  Mikorowo Wioska Ziół i Kwiatów  serdecznie zaprasza grupy...

 

Nasze Imprezy

Folk w Ogródku!

Folk w Ogródku!

Impreza, która odbyła się w ramach urodzin Wojsława w dniach 3...

 

Losowe Zdjęcia

Facebook

 

Statystyki

267361
DzisiajDzisiaj99
WczorajWczoraj186
W Tym TygodniuW Tym Tygodniu831
W Tym MiesiącuW Tym Miesiącu3940
OgółemOgółem267361

Jesteś Tutaj:

niedziela, 09 sierpień 2015 00:00

Festyn w Bukowie Morskim

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W niedzielę 9 sierpnia już po raz kolejny odbył się festyn cysterski w Bukowie Morskim, nawiązujący swoim charakterem do obyczajów średniowiecza, podczas którego występowały nasze grupy tańca dawnego i grupa "Elding" z pokazem ognia

W chwili obecnej Bukowo jest elementem Europejskiego Szlaku Cystersów. W tym roku wydarzenie miało miejsce w niedzielę 9 sierpnia na boisku nieopodal gotyckiego kościoła p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa z XIII wieku. Festyn rozpoczął się przywitaniem przybyłych gości, po czym został rozegrany mecz w piłkę nożną, w którym cysterscy kawalerowie zmagali się z mężami o nagrodę pani Sołtys Bukowa Morskiego. Do gości festynu ze swoją średniowieczną osadą przybył Woj Bork z Borkowa, można było przymierzyć stroje z epoki, elementy zbroi, spróbować podpłomyków oraz wziąć udział w ich wytwarzaniu. Dla chcących sprawdzić celność swojego oka czekał łuk oraz tarcza. Co rusz hukiem armatnich wystrzałów dobrą zabawę podkreślał Artylerzysta. Nie mogło również zabraknąć kowala, który przez cały czas festynu bawił gości pokazem kowalskiego rzemiosła, używając do tego tradycyjnego paleniska z ręcznym miechem. Z niedalekich Krup przybyli przedstawiciele Leonardii, ze swoimi renesansowymi grami drewnianymi. Pokazów tańców dawnych udzieliła grupa „Wioska Ziół i Kwiatów” z Mikorowa, pokazy były połączone z warsztatami, każdy mógł się przyłączyć i spróbować swoich sił. Ponad godzinny koncert dała trzydziestoosobowa orkiestra dęta ZHP-OSP z Uniejowa, koncert był przeplatany występami mażoretek. Ogromną niespodziankę sprawiła Superniania, czyli Dorota Zawadzka, której przyjazd nie do końca był planowany. Superniania chętnie odpowiadała na wszelakie pytania uczestników festynu, udziela cennych rad, podpisywała książki, ustawiła się do niej długa kolejka.

Przez cały czas trwania festynu pracowały stanowiska gastronomiczne, na gości festynu czekał grill, grochówka oraz desery. Do późnego wieczora pracowały również panie animatorki, które malowały twarze oraz organizowały czas dzieciom między innymi poprzez taneczne zabawy.

Punktem kulminacyjnym festynu było losowanie nagród oraz, już po zapadnięciu zmroku, występ grupy "Elding", która dała spektakularny pokaz tańca z ogniem.

Czytany 4583 razy
Więcej w tej kategorii: « Matki Bożej Zielnej w Swołowie