Polish English French German
 

Nasza Oferta

Oferta wioski ziół i kwaitów

Oferta wioski ziół i kwaitów...

  Mikorowo Wioska Ziół i Kwiatów  serdecznie zaprasza grupy...

 

Nasze Imprezy

Folk w Ogródku!

Folk w Ogródku!

Impreza, która odbyła się w ramach urodzin Wojsława w dniach 3...

 

Losowe Zdjęcia

Facebook

 

Statystyki

267356
DzisiajDzisiaj94
WczorajWczoraj186
W Tym TygodniuW Tym Tygodniu826
W Tym MiesiącuW Tym Miesiącu3935
OgółemOgółem267356

Jesteś Tutaj:

sobota, 14 grudzień 2013 00:00

Magia Wigilijnego Wieczoru

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

14 grudnia 2013 roku W Mikorowskim  Klubie Inicjatyw Społecznych odbyła się uroczysta Wigilia. Spotkanie wigilijne było wspólną inicjatywą świetlicy środowiskowej i klubu „Miko”.

Przygotowania do tej uroczystości  były bardzo gorączkowe. Wszyscy  bywalcy klubu i świetlicy bardzo mocno zaangażowali się w działania przygotowawcze do tego wyjątkowego wieczoru. Dzieci i młodzież własnoręcznie  przygotowali zaproszenia dla gości i wykonali ozdoby świąteczne nadające klubowi charakteru wprowadzającego nas w nadchodzące święta.

 

Spotkanie wigilijne rozpoczęło się wieczorem o godz.19. Sala wypełniona była po brzegi. Na wigilijnym stole znalazły się potrawy przygotowywane przez mamy dzieci uczęszczających na zajęcia w klubie i świetlicy. Również goście spontanicznie przynosili coś na wigilijny stół. Dzieci także przygotowały coś od siebie – bożonarodzeniowe pierniczki, które piekliśmy  już półtora tygodnia przed spotkaniem wigilijnym.

 

Naszą uroczystą Wigilię rozpoczął ks. Bolesław Konewka czytając słowo Boże. Później  podzieliliśmy się opłatkiem. Zgromadzeni wokół stołu śpiewaliśmy kolędy w oczekiwaniu na przybycie Mikołaja. Dzieci przygotowały również część artystyczną. Wystawiły przedstawienie pdt. „Opowieść przedwigilijna”, oparte na tekstach poetyckich ks. Jana Twardowskiego. Nad częścią artystyczną czuwała Mirka Zganiacz.

 

Najmłodsze dzieci niecierpliwiły się czekając na gościa z długą brodą i czerwoną czapą. W końcu gość ów przybył w otoczeniu trzech pomocnic (rusałek). Dzieci i młodzież zostali obdarzeni prezentami. Mikołaj dla każdego obdarowanego miał zadanie, które należało wykonać by otrzymać paczkę.

 

 Po wizycie Mikołaja czas upłynął na dalszym kolędowaniu. Wspólne kolędowanie nadało temu spotkaniu wyjątkowej magii Świąt Bożego Narodzenia.

 

 

Kolejna uroczystość wigilijna już za rok.

 

Czytany 2448 razy