Polish English French German
 

Nasza Oferta

Oferta wioski ziół i kwaitów

Oferta wioski ziół i kwaitów...

  Mikorowo Wioska Ziół i Kwiatów  serdecznie zaprasza grupy...

 

Nasze Imprezy

Folk w Ogródku!

Folk w Ogródku!

Impreza, która odbyła się w ramach urodzin Wojsława w dniach 3...

 

Losowe Zdjęcia

Facebook

 

Statystyki

267356
DzisiajDzisiaj94
WczorajWczoraj186
W Tym TygodniuW Tym Tygodniu826
W Tym MiesiącuW Tym Miesiącu3935
OgółemOgółem267356

Jesteś Tutaj:

sobota, 27 lipiec 2013 00:00

642 urodziny Wojsława

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

No i nasz Wojsław ma kolejną „wiosenkę”- w sobotę 27 lipca 2014 roku stuknęło mu niebagatelna 642 latka.

 

27 lipca w Mikorowie od rana trwały przygotowania na niecodzienną uroczystość a mianowicie 642 urodziny naszego dęba Wojsława . Tym razem zorganizowaliśmy  Jarmark Wojsława, zaprosiliśmy twórców ludowych  i artystów z okolicy ,wszystkich którzy w zaciszu domowym wytwarzają różne ciekawe rzeczy ,  panie z Wargowa przygotowały wiejską strawę  , taką jak niegdyś chleb , smalec, ogórek, żur, bigos itp. Przygotowaliśmy stragany i od 15 ruszył Jarmark Wojsłwa.

 

Kolejną atrakcja była gra terenowa „Wojsław i Słowianie” przygotowana przez młodzież z Klubu. W grze wzięło udział 25 odważnych osób, to oni swą wytrwałością i sprytem uratowali dąb i Mikorowo ,gdyż odzyskali amulet „Serce Wojsława”- brawo. 

 

Od 17 do wieczora czas nam uatrakcyjniło Bractwo Rycerskie Bogusława V ze Słupska, prowadząc turniej rycerski, strzelanie z łuku i tańce dawne. O atrakcje dla najmłodszych zadbali wolontariusze z Główczyc a ich pomysłów nie sposób przywołać w pamięci od wielkich baniek mydlanych, chusty Klanzy, po zabawy integracyjne.

 

Wieczorem odbyło widowisko plenerowe odtwarzające Legendę o Wojsławie przygotowane przez miejscowy Klub, następnie pochód prowadzony przez orszak konny przemaszerował pod OSP gdzie odbyła się zabawa taneczna dosłownie do białego rana. Lecz zanim zrobiło się jasno odbyło się jeszcze jedno widowisko , tym razem ogniowe  również przygotowane przez młodzież z Klubu.

 

Urodziny Wojsława uważamy za bardzo udane  a to głównie dzięki zgodnej współpracy organizatorów Rada Sołecka Mikorowo, OSP Mikorowo i Mikorowskiego Klubu Inicjatyw Społecznych- dziękujemy również wolontariuszom z Główczyc i Czarnej Dąbrówki, bez Was kochani nie dali byśmy rady, dobrze , że Was mamy. 

Czytany 2392 razy