Polish English French German
 

Nasza Oferta

Oferta wioski ziół i kwaitów

Oferta wioski ziół i kwaitów...

  Mikorowo Wioska Ziół i Kwiatów  serdecznie zaprasza grupy...

 

Nasze Imprezy

Folk w Ogródku!

Folk w Ogródku!

Impreza, która odbyła się w ramach urodzin Wojsława w dniach 3...

 

Losowe Zdjęcia

Facebook

 

Statystyki

267356
DzisiajDzisiaj94
WczorajWczoraj186
W Tym TygodniuW Tym Tygodniu826
W Tym MiesiącuW Tym Miesiącu3935
OgółemOgółem267356

Jesteś Tutaj:

niedziela, 02 sierpień 2020 00:00

Folk w Ogródku!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Impreza, która odbyła się w ramach urodzin Wojsława w dniach 31.07-01.08. w Mikorowie! Pierwszy dzień rozpoczęliśmy warsztatami śpiewu tradycyjnych pieśni ukraińskich z Tetianą Sopilką zorganizowanych przy współpracy z zespołem Michalove...

Wieczorne Mikorowo wypełniły przepiękne śpiewy, którym nie było końca. Warsztatowicze poznali kilka pięknych pieśni ukraińskich jak: "Letia zozula czerez moju chatu", "Zberijmosja rode napjemosja dobre" czy "Za reczkoju za bystreju cyhany stojały".

W sobotę ogród sensoryczny wypełnił gwar. Przybyli podziwiali piękne rośliny, rzeźby. Jednak to, co szczególnie zwracało uwagę, to stoiska rękodzielnicze oraz te z wiejskim jedzeniem.
Podczas sobotniego wieczoru można było wziąć udział w warsztatach plecenia wianków, ceramicznych, warsztatach "ziołowa bawełna". Dodatkowo nasi goście mieli okazję upiec własne podpłomyki w zakątku "wioska historyczna", które są średniowiecznym daniem, przymierzyć zbroję i poznać trochę historii.
Wieczorem odbyła się potańcówka, podczas której przygrywał zespół ludowy "Chłopcy z Nowoszyszek". Wszyscy bawili się w niepowtarzalnym klimacie. Zwieńczeniem spotkania w Ogrodzie Sensorycznym był pokaz tańca z ogniem grupy "Febris", który wzbudził żywe zainteresowanie przybyłych.

Projekt dofinansowano z funduszy programu „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności dla których ośrodkiem jest Fundacja Rozwoju Lokalnego „Parasol”.

Czytany 620 razy