Polish English French German
 

Nasza Oferta

Oferta wioski ziół i kwaitów

Oferta wioski ziół i kwaitów...

  Mikorowo Wioska Ziół i Kwiatów  serdecznie zaprasza grupy...

 

Nasze Imprezy

Folk w Ogródku!

Folk w Ogródku!

Impreza, która odbyła się w ramach urodzin Wojsława w dniach 3...

 

Losowe Zdjęcia

Facebook

 

Statystyki

267354
DzisiajDzisiaj92
WczorajWczoraj186
W Tym TygodniuW Tym Tygodniu824
W Tym MiesiącuW Tym Miesiącu3933
OgółemOgółem267354

Jesteś Tutaj:

sobota, 06 sierpień 2016 00:00

Festyn Cysterski w Bukowie Morskim

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Co roku w Bukowie Morskim odbywają się Festyny Cysterskie, nawiązujący swoim charakterem do obyczajów średniowiecza, kiedy to Bukowo Morskie zostało przez cystersów zasiedlone.

Tegoroczny festyn odbył się w sobotę 6 sierpnia. Dobrą zabawę trochę psuła kapryśna pogoda. Wśród atrakcji znalazła się średniowieczna osada Woja Borka z Borkowa, a w niej dyby, strzelanie z łuku, rzut oszczepem, konkursy, zabawy dla dzieci, gry rodem ze średniowiecza. Niemniejszą atrakcją była ekipa z Mikorowa z zielarskimi stoiskami. Grupa z Mikorowa w trakcie festynu robiła również pokazy oraz warsztaty tańca dawnego.

O jadło i napitki dla gości festynu zadbało sołectwo Bukowo Morskie wraz z lokalnym Klubem Seniora. Można było raczyć się daniami z grilla, pierogami, czy też ciastami.

Z atrakcji dla dzieci wymienić można malowanie twarzy, czy też wielkie bańki mydlane. Miłym akcentem był wystrzał armaty na szczęście Daria Pikulik - mieszkanki Bukowa Morskiego – kolarki, która już 11 sierpnia będzie walczyć na olimpiadzie w Rio o złoty olimpijski medal.

Kulminacyjnym punktem festynu był pokaz tańca z ogniami grupy Elding z Mikorowa

Czytany 1552 razy