Polish English French German
 

Nasza Oferta

Oferta wioski ziół i kwaitów

Oferta wioski ziół i kwaitów...

  Mikorowo Wioska Ziół i Kwiatów  serdecznie zaprasza grupy...

 

Nasze Imprezy

Folk w Ogródku!

Folk w Ogródku!

Impreza, która odbyła się w ramach urodzin Wojsława w dniach 3...

 

Losowe Zdjęcia

Facebook

 

Statystyki

267354
DzisiajDzisiaj92
WczorajWczoraj186
W Tym TygodniuW Tym Tygodniu824
W Tym MiesiącuW Tym Miesiącu3933
OgółemOgółem267354

Jesteś Tutaj:

środa, 30 październik 2013 00:00

Budowa ogrodów sensorycznych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Stowarzyszenie LOKO MOTYWA od kilku miesięcy realizuje od kilku miesięcy w Mikorowie nowy projekt. Budujemy przy Klubie Ogród sensoryczny.

W zamyśle ma to być miejsce atrakcyjne przyrodniczo i artystycznie. Wykonano już nowe drewniane ogrodzenie, do ogrodu prowadzi drewniany łukowaty mostek, niebawem zamontowane zostaną wrota .W ogrodzie zbudowano 3 komnaty sensoryczne. W centrum ogrodu stanie altana oraz meble ogrodowe wykonane przez kowala artystę. Jesteśmy w trakcie układania mozaiki na stole do prac artystycznych, powstają też fantazyjne dzwonki wietrzne, które niebawem zagrają w naszym ogrodzie. Ogród oświetlony będzie kulami z żywicy epoksydowej a prąd do ogrodu dostarczy wiatrak.

 

Projekt uzyskał dofinansowanie z Partnerstwa Dorzecze Słupi w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

Co ważne : znaczącą część prac związanych z powstaniem naszego zaczarowanego ogrodu to praca społeczna np. chodnik do Klubu ułożył nam Pan Jan Bryjka, płot zbudował i pomalował Marek Wenta, Tomek Chrzan buduje nam wiatrak, a jego żona Ola wykonuje szereg prac artystycznych typu mozaiki, dzwonki. Wszyscy razem sadziliśmy rośliny i zakładaliśmy nasz ogród. To wszytko to dawka pozytywnej społecznej energii, która zmienia naszą rzeczywistość w piękniejszą.

 

Całkowity koszt wniosku i przewidzianych tu instalacji wynosi 42.040 zł.z czego dofinansowanie wynosi 23.700 zł.

 

W ramach projektu wykonane zostanie: stół metalowy, wiata metalowa,pergola metalowa, mostek drewniany, stół artystyczny, ogrodzeniedrewniane, komnaty sensoryczne, drewniane wrota, lampy parkowe, stojakrowerowy, nasadzenia zieleni.

Czytany 2839 razy