Polish English French German
 

Nasza Oferta

Oferta wioski ziół i kwaitów

Oferta wioski ziół i kwaitów...

  Mikorowo Wioska Ziół i Kwiatów  serdecznie zaprasza grupy...

 

Nasze Imprezy

Folk w Ogródku!

Folk w Ogródku!

Impreza, która odbyła się w ramach urodzin Wojsława w dniach 3...

 

Losowe Zdjęcia

Facebook

 

Statystyki

267365
DzisiajDzisiaj103
WczorajWczoraj186
W Tym TygodniuW Tym Tygodniu835
W Tym MiesiącuW Tym Miesiącu3944
OgółemOgółem267365

Jesteś Tutaj:

niedziela, 18 maj 2014 00:00

W poszukiwaniu śladów naszej historii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W noc z 17 na 18 maja grupa historyczna z Mikorowa wybrała się do Muzeum w Lęborku aby na własne oczy zobaczyć nasz skarb" Diadem księżniczka z Mikorowa ".

Diadem został odnaleziony podczas badań archeologicznych, wykopalisk prowadzonych w Mikorowie w latach 1999- 2001. W muzeum poznaliśmy archeologa, który odnalazł czaszkę z diademem - dr Agnieszkę Krzysiak, przyjęła nas bardzo serdecznie. Okazało się, że diadem nie jest udostępniony zwiedzającym, jest przechowywany w magazynie.

 

Na naszą prośbę został przyniesiony, ujrzeliśmy go na oczy tuż przed północą, zrobił na nas ogromne wrażenie. Pani archeolog opowiedziała nam jak i gdzie go znalazła, opowiedziała nam też, że dziewczynka, która go nosiła miała zaledwie 14 lat i prawdopodobnie przyjechała do Mikorowa ze wschodu. Znalezisko pochodzi z okresu wczesnego średniowiecza. Pani Agnieszka Krzysiak obiecała nam sporządzić szkic diademu , jest on nam potrzebny, gdyż zamierzamy zrobić i nosić repliki tej biżuterii .

 

Zapytaliśmy o inne eksponaty z badań archeologicznych w Mikorowie, niestety nie ma ich w Lęborku, część prawdopodobnie jest w muzeum w Bytowie, ale ze znacznej części eksponatów nadal nie rozliczył się archeolog Pan Chahlikowski. Szkoda bo to przecież nasza historia, chcielibyśmy ją poznać, zobaczyć . Dla nas ma ona bardzo szczególne znaczenie, bo jest nasza.

 

Dziękujemy pracownikom Muzeum w Lęborku za tak serdeczne przyjęcie

 

Czytany 2743 razy