Polish English French German
 

Nasza Oferta

Oferta wioski ziół i kwaitów

Oferta wioski ziół i kwaitów...

  Mikorowo Wioska Ziół i Kwiatów  serdecznie zaprasza grupy...

 

Nasze Imprezy

Folk w Ogródku!

Folk w Ogródku!

Impreza, która odbyła się w ramach urodzin Wojsława w dniach 3...

 

Losowe Zdjęcia

Facebook

 

Statystyki

267350
DzisiajDzisiaj88
WczorajWczoraj186
W Tym TygodniuW Tym Tygodniu820
W Tym MiesiącuW Tym Miesiącu3929
OgółemOgółem267350

Jesteś Tutaj:

czwartek, 22 lipiec 2021 11:56

Folk w ogródku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kochani! z ogromną przyjemnością zapraszamy Was na kolejną muzyczno-artystyczną ucztę! "Folk w ogródku" zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was masę atrakcji, zarówno muzycznych jak i artystyczno-rękodzielniczych.

W Ogrodzie Sensorycznym w Mikorowie widzimy się już 31.07.2021 r. Startujemy o godz. 17.00.

Rezerwujcie czas!!

Plan imprezy:

* 30 i 31.07.2021 r.:

- warsztaty śpiewu tradycyjnego z Sofią Herian (obowiązują zapisy!)

Sofia Herian pochodzi z Ukrainy, od 2012 roku mieszka na stałe w Krakowie. Jest zawodowym muzykiem (akordeon, harmonia, pianino, gitara, gra również na domrze, bandurze, sopiłce). Jest absolwentką uczelni muzycznej - Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Kultury i Sztuk Pięknych (Katedra Folklorystyki i Etnografii). Jej specjalizacją jest folklor ukraiński. Od 1998 r. prowadzi aktywną działalność w tej dziedzinie – jako folklorysta zajmuje się poszukiwaniem, odtwarzaniem i popularyzacją ukraińskiego folkloru w dziedzinie muzyki. Prowadzi badania terenowe na terenie wsi obwodu Wołyńskiego, zapisując od najstarszych mieszkańców archaiczne pieśni Polesia, folklor dziecięcy, przysłowia i porzekadła, a także mnóstwo różnych historii-opowieści o dawnym życiu. Jako nauczyciel ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Jej dorobkiem jest zespół folklorystyczny ''Передзвін'' (1999-2006 miasto Kowel, obw. Wołyński ), którego członkowie do dziś kontynuują swoją przygodę z pieśnią ludową, a także zespół pieśni tradycyjnej ''Кросна'' (2007-2012 Kijów) – którego była współzałożycielem i kierownikiem. Od ponad czterech lat mieszka w Krakowie. Postanowiła kontynuować pracę w ramach swojej pasji, dlatego w 2013 roku założyła i prowadzi zespół pieśni ukraińskiej, śpiewanej tradycyjną manierą (znaną w Polsce jako „biały głos”) – "Вельме Гурт".

* 31.07.2021 r.:

SCENA:

- 17.00 - występ grupy warsztatowej w ramach warsztatów śpiewu tradycyjnego

- 18.00 - koncert Anima i Bębny -

Gdy dźwięk mis kryształowych splata się z dźwiękiem głosu śpiewaczki, ANIMA zabiera słuchaczy w inną przestrzeń – przestrzeń światła.

Zapraszam na koncert mis kryształowych, mis tybetańskich, dzwonków koshi i innych instrumentów wysokowibracyjnych z towarzyszeniem mojego głosu. Charakteru głębi i zbliżenia do tego co pierwotne nadadzą bęben obręczowy (szamański), baraban oraz oraz instrumenty perkusyjne. Na koncercie będzie można usłyszeć zarówno miękki, otulający ciepłem wokal, jak i zaśpiewy głosem białym.

Z ANIMĄ zagrają członkinie zespołu JARGA ze Słupska:

Katarzyna Barszcz, która zagra na bębnie obręczowym i instrumentach perkusyjnych oraz Anna Patalon, która zagra na barabanie i tank drum.

- 19.00 - Koncert zespołu Kurna Chata -

Muzyka zespołu Kurna Chata jest przykładem na to, że oryginalna forma aranżacyjna w połączeniu z profesjonalnym wykonaniem oraz świadomą kreacją w kierunku różnorodności nastrojów muzycznych, może prowadzić do błyskotliwego końcowego efektu artystycznego. Repertuar koncertowy Kurnej Chaty to z jednej strony ciekawe interpretacje tradycyjnych polskich tematów folkowych w stylu wykonawczym „ethno-modern”, a z drugiej strony ocierające się o muzyczno-kabaretowy pastisz, dowcipne utwory inspirowane tekstami z tradycyjnej muzyki ludowej. Połączenie nostalgicznych klimatów tradycyjnych pieśni ludowych z humorystycznymi piosenkami w stylu folk, zapewniają podczas koncertów zespołu Kurna Chata różnorodne i inspirujące przeżycia artystyczne.

W OGRODZIE:

- warsztaty tańców dawnych, plecionkarskie, malowania na drewnie, ceramiczne, stoiska lokalnych wystawców, animacje.

- 20.00 - zabawa taneczna z DJ przy budynku OSP.

Nie może Was zabraknąć! Do zobaczenia!

Czytany 124 razy